AKCJA ŻONKILE

20 Kwietnia 2023

19 kwietnia 1943 roku w warszawskim getcie wybuchło powstanie. Dziś mija 80 lat od tego powstańczego zrywu. Nasza szkoła włączyła się w akcję upamiętniającą to wydarzenie, którą co roku organizuje i koordynuje Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

Wzięliśmy udział w Akcji Żonkile. Uczniowie klasy 8g przygotowali i rozdawali dziś w szkole papierowe żonkile, które są symbolem tego dnia. Na lekcjach historii odbyły się zajęcia, których głównym punktem było obejrzenie i analiza animacji pt. "Zdążyć przed Panem Bogiem", dzięki której poznali postać jednego z powstańców- Marka Edelmana. Film umożliwił uczniom spojrzenie na powstanie okiem jednego z jego przywódców, ale przede wszystkim świadka wydarzeń i jego perspektywy tych dni. Z pewnością dzisiejszy dzień skłania do refleksji...

AKCJA ŻONKILE

Galeria przedstawia uczniów z klasy 8g, którzy przygotowali i rozdawali w szkole papierowe żonkile.