Strona główna/Aktualności/Apel z okazji XXII Dnia Papieskiego

Apel z okazji XXII Dnia Papieskiego

20 Października 2022

Dnia 20 października w naszej szkole odbył się apel z okazji XXII Dnia Papieskiego pod hasłem „Blask Prawdy”, przygotowany przez uczniów klasy 3b, pod przewodnictwem Siostry Magdy.

Całość przedstawienia została podzielona na trzy akty - trzy pojęcia, które najczęściej przewijają się w encyklice „Veritatis splendor”, tj. Prawda, Miłość i Wolność. Każdej części towarzyszył przewodnik, uczeń przedstawiający sylwetkę jednego ze świętych patronów dzieci i młodzieży. Prawda - św. Stanisław Kostka, Miłość - bł. Carlo Acutis, Wolność - św. Tarsycjusz.

Nie zabrakło również śpiewów przy akompaniamencie gitary, a zwieńczeniem wystąpienia była pięknie zaśpiewana przez wszystkich uczestników apelu piosenka: „Nie lękajcie się”.

Uczniom klasy 3b, oraz Siostrze Magdzie serdecznie dziękujemy za piękne przeżycia