Strona główna/Aktualności/Bezpieczeństwo Uczniów w Sieci: Profilaktyczne Spotkanie (..)

Bezpieczeństwo Uczniów w Sieci: Profilaktyczne Spotkanie w ZSP nr 1 w Oleśnicy

16 Lutego 2024

W dniu 14 lutego 2024 roku w Zespole Szkolno - Przedszkolnym nr 1 w Oleśnicy odbyło się spotkanie profilaktyczne, którego celem było zwrócenie uwagi na problem hejtu w Internecie oraz zapewnienie uczniom bezpieczeństwa w sieci. Wydarzenie skierowane było do uczniów klas czwartych: IVa, IVb, IVc oraz IVd i prowadzone było przez sierż. Karolinę Walczak z Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy.

Spotkanie rozpoczęło się od wstępu, w którym policjantka podkreśliła wagę tematu oraz konieczność podjęcia działań prewencyjnych mających na celu ochronę młodych użytkowników Internetu przed negatywnymi zjawiskami takimi jak cyberprzemoc czy hejt. Następnie przedstawiono uczniom konkretne przypadki, które miały miejsce w Internecie i które doprowadziły do poważnych konsekwencji dla osób zaangażowanych.

Podczas prezentacji omówiono różne formy hejtu oraz sposoby radzenia sobie z nimi. Pani funkcjonariusz zwróciła uwagę na to, jak istotne jest rozpoznawanie sytuacji, w których dochodzi do prześladowań w sieci, oraz na konieczność zgłaszania takich incydentów odpowiednim służbom lub osobom odpowiedzialnym. Ponadto podkreślono, że posiadanie świadomości zagrożeń oraz odpowiednia edukacja są kluczowe dla zapewnienia bezpieczeństwa w sieci.

Po prezentacji odbyła się interaktywna dyskusja, w trakcie której uczniowie mieli możliwość zadawania pytań oraz dzielenia się własnymi doświadczeniami związanymi z korzystaniem z Internetu. Była to doskonała okazja do wymiany poglądów oraz omówienia różnych strategii radzenia sobie z negatywnymi sytuacjami online.

Podsumowując, spotkanie profilaktyczne na temat  "Nie dla Hejtu w Internecie. Bezpieczeństwo uczniów w sieci" w ZSP nr 1 w Oleśnicy było niezwykle ważnym wydarzeniem, które pozwoliło uczniom świadomie spojrzeć na problem hejtu w Internecie oraz zrozumieć, jak istotne jest zapewnienie sobie nawzajem wsparcia i ochrony w sieci. Dzięki zaangażowaniu sierż. Karoliny Walczak oraz aktywności uczestników, wydarzenie to z pewnością przyczyniło się do zwiększenia świadomości i bezpieczeństwa online wśród młodych użytkowników Internetu.

Bezpieczeństwo Uczniów w Sieci

Galeria przedstawia uczniów klas czwartych, którzy brali udział w spotkaniu profilaktycznym prowadzonym przez sierż. Karolinę Walczak z Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy.