Strona główna/Aktualności/Bezpieczeństwo uczniów w Internecie

Bezpieczeństwo uczniów w Internecie

10 Maja 2023

Dnia 10 maja 2023 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie dotyczące bezpieczeństwa uczniów w szkole oraz w Internecie. Spotkanie było skierowane do uczniów klas IVa, IVb, IVc oraz IVd i zostało poprowadzone przez sierżanta Karolinę Walczak z KPP w Oleśnicy.

Podczas spotkania pani funkcjonariusz zwróciła uwagę uczniów na zagrożeniach, które mogą spotkać ich zarówno w szkole, jak i poza nią, szczególnie podczas korzystania z Internetu. Uczniowie zostali poinformowani o różnych zagrożeniach, takich jak:

• kontakt z niebezpiecznymi treściami,
  • kontakt z niebezpiecznymi osobami,
  • występowanie przemocy rówieśniczej w świecie wirtualnym (cyberprzemoc),
  • ryzyko uzależnienia od Internetu.

Dodatkowo uczniowie zostali pouczeni o konsekwencjach wynikających z  nieprzestrzeganie prawa przez osoby niepełnoletnie. Słowa pani funkcjonariusz wzbudziły zainteresowanie uczniów, którzy aktywnie słuchali prezentacji i zadawali pytania. Funkcjonariuszka udzielała wyczerpujących odpowiedzi na wszystkie zapytania.

W dzisiejszych czasach dla dzieci i młodzieży Internet pełni nie tylko rolę dostawcy informacji i rozrywki, ale również staje się coraz bardziej istotnym, a czasami wręcz głównym i niezależnym środowiskiem społecznym, w którym funkcjonują. Z tego powodu kwestia bezpieczeństwa korzystania z nowoczesnych technologii przez najmłodszych nabiera rosnącego znaczenia w kontekście wychowawczym.

Spotkanie zostało zorganizowane przez szkolnego pedagoga.