Strona główna/Aktualności/BohaterON w naszej szkole!

BohaterON w naszej szkole!

28 Listopada 2021

Nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w ogólnopolskiej kampanii związanej z upamiętnieniem uczestników Powstania Warszawskiego. BohaterON, czyli włącz historię bohatera. Jest to akcja, w której uczniowie wysyłają kartki z podziękowaniami do Powstańców. Dzięki niej młodzi ludzie mogą poznać sylwetki bohaterów, którzy w 1944 roku byli ich rówieśnikami i walczyli o wolną ojczyznę. Celem projektu jest promowanie historii osób, które żyły w czasie II wojny światowej i wykazywały się patriotyczną postawą. W tym roku szkolnym do akcji dołączyli uczniowie młodszych klas (2b, 2c, 3b), którzy poznali wydarzenia z 1944 roku podczas lekcji, projekcji filmów historycznych, a nawet gry terenowej. Uczniom udało się przygotować ponad 60 kartek z podziękowaniami i życzeniami dla Powstańców.