Strona główna/Aktualności/DRUŻYNOWY TURNIEJ OLEŚNICKICH SZKÓŁ PODSTAWOWYCH „By (..)

DRUŻYNOWY TURNIEJ OLEŚNICKICH SZKÓŁ PODSTAWOWYCH „By język giętki powiedział wszystko, co pomyśli głowa...”

9 Marca 2023

„By język giętki powiedział wszystko, co pomyśli głowa ...”

Po raz siedemnasty trzyosobowe drużyny z oleśnickich szkół podstawowych - SP 1, SP 2, SP 4,
SP 6, SP 7 i SP 8 - stanęły do rywalizacji podczas DRUŻYNOWEGO TURNIEJU OLEŚNICKICH SZKÓŁ PODSTAWOWYCH „By język giętki powiedział wszystko, co pomyśli głowa...”, który odbył się 9 marca 2023 r. w Zespole Szkolno - Przedszkolnym nr 1 w Oleśnicy. Uroczystego otwarcia turnieju zorganizowanego pod honorowym patronatem  Burmistrza Oleśnicy  dokonały Wiceburmistrz Edyta Małys - Niczypor oraz Wicedyrektor ZS - P nr 1 w Oleśnicy Katarzyna Kaczmarek. Konkurs przygotowały i przeprowadziły Iwona Nowicka, Joanna Kajmowicz (nauczycielki języka polskiego) oraz Marta Babicz  (nauczycielka historii).  W skład każdej reprezentacji szkół weszli przedstawiciele klas VII i VIII. Uczestnicy, rozwiązując zadania konkursowe, wykazali się wiadomościami z  języka polskiego, historii, kultury i sztuki, umiejętnością posługiwania się poprawną polszczyzną oraz znajomością literatury dla dzieci i młodzieży.

Uczestnicy rywalizowali w dziesięciu konkurencjach. Prezentacje drużyn  zgodnie z regulaminem, kryteriami i ustaloną punktacją oceniało jury w składzie: M. Bazan z SP 1, M. Chlebowska - Salamon
z SP 2, A. Pietrzak z SP 4, A. Kamińska-Kuś z SP 7 oraz J. Stojanowska  z SP 8.

Po podsumowaniu punktów uzyskanych przez poszczególne drużyny jury przyznało:

I         miejsce   reprezentacji  z SP 6,

II       miejsce   reprezentacji  z SP 2,

III      miejsce   reprezentacji  z SP 8,

IV      miejsce   reprezentacji  z  SP 4 i SP 7,

V        miejsce   reprezentacji  z  SP 1.

Skład zwycięskiej drużyny stanowili: Agata Poszwa, Eliza Strojwąs i Mateusz Zaborowski.

Nagrody i upominki dla trzech pierwszych drużyn ufundowane zostały przez Burmistrza Oleśnicy oraz Dyrektor ZS-P nr 1 w Oleśnicy.

Wszystkim uczestnikom turnieju gratulujemy ogromnej wiedzy humanistycznej i życzymy dalszych sukcesów.

„By język giętki powiedział wszystko, co pomyśli głowa ...”

Galeria przedstawia uczestników DRUŻYNOWEGO TURNIEJU OLEŚNICKICH SZKÓŁ PODSTAWOWYCH „By język giętki powiedział wszystko, co pomyśli głowa...”