Dni Zdrowia

3 Kwietnia 2024

Światowy Dzień Zdrowia przypada na dzień 7 kwietnia. Z tej okazji w dniach od trzeciego do piątego kwietnia w naszej szkole obchodzimy Dni Zdrowia. Tematem przewodnim jest higiena. Na lekcjach wychowawczych omówimy właściwości dezodorantów i jak ich używać. Zagramy w quizy na temat higieny. Drzwi sal lekcyjnych ozdobione zostały krótkimi ciekawostkami dotyczącymi higieny: mycia zębów, korzystania z toalety, higieny snu, żywienia, aktywności fizycznej. W holu szkoły zostały zamieszczone informacje dotyczące obchodów Dni Zdrowia

W środę na lekcjach uczniowie klasy 6a przeprowadzili w klasach od czwartej do ósmej quiz o higienie. Na lekcjach języka angielskiego uczniowie omawiali zagadnienia higieny snu.

Klasy młodsze miały Dzień Skakanki, a w nim kolorowanki ze skakankami, skoki na skakankach na przerwach.

Czwartek to Święto Marchewki

Klasy młodsze będą kolorować obrazki z marchewkami oraz będą mogły sobie robić zdjęcia z wielką marchewką w holu szkoły. Nauczą się też piosenki o marchewce. Klasy starsze częstowane będą marchewkami przygotowanymi przez uczniów klasy 6b.

W piątek Bieg dookoła szkoły

Dla zażycia odrobiny ruchu lub w ramach przerwy śródlekcyjnej uczniowie pod opieką nauczyciela pobiegną dookoła szkoły.

Klasy młodsze będą rozwiązywać krzyżówki na temat higieny.