Strona główna/Aktualności/Dzień Bezpiecznego Internetu

11 Lutego 2021

Tegoroczny Dzień Bezpiecznego Internetu, obchodzony 9 lutego w naszej szkole trwa, jak co roku przez kilka  dni. Dni te były wypełnione mnóstwem zajęć, dzięki którym uczniowie pogłębiali swoją wiedzę na temat bezpiecznego korzystania z telefonu komórkowego i Internetu oraz zasad netykiety, czyli dobrych manier w sieci.

Powstało i nadal powstaje wiele ciekawych prac. Uczniowie na zajęciach informatyki oglądali krótkie filmiki, tworzyli prezentacje, plakaty i komiksy. Zaznajomili się z problemem cyberprzemocy i  uzależnieniami: nadużywaniem Internetu oraz telefonów komórkowych /fonoholizm/.

Uczniowie wiedzą jak bezpiecznie i odpowiedzialnie korzystać z Internetu, jak radzić sobie z agresją w sieci, chronić dane i swój wizerunek oraz jak rozpoznać pierwsze symptomy uzależnienia.

Uczniowie starszych klas zastanawiali się, w jaki sposób  wykorzystać pozytywne możliwości Internetu.