Fundusze Europejskie
Strona główna/Aktualności/Dzień Życzliwości i Pozdrowień w naszej szkole

Dzień Życzliwości i Pozdrowień w naszej szkole

23 Listopada 2022

Dzień Życzliwości i Pozdrowień

21.listopada, tj. w poniedziałek, obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Życzliwości i Pozdrowień.
Z tej okazji w holu została postawiona tablica z dekoracją. Kolorem przewodnim tego dnia był kolor żółty, ktory kojarzy się z uśmiechem, ciepłem i życzliwością. Uczniowie klasy 8D, w ramach wolontariatu, na wyznaczonych przerwach przypinali nauczycielom ręcznie wykonane buźki, a uczniów witali pozytywnymi sentencjami.

Pedagog Szkoły, Małgorzata Jabłońska, z tej okazji korespondowała z dwiema szkołami, wymieniając się z nimi kartkami (te, otrzymane przez naszą placówkę, można było obejrzeć przy pokoju nauczycielskim).

W związku z rozpoczętą międzyszkolną współpracą, z okazji Dnia Życzliwości dokonano wymiany kartek z życzeniami. Przygotowane przez klasę 6A oraz wolontariuszy z klas 8Fi 8G kartki trafiły do uczniów z internatu Zespołu Placówek Specjalnych i Szkoły Podstawowej nr 7. Przy akcji współpracował pedagog szkolny Paweł Kamiński.

23.11.2022 Urszula Pelikan wraz ze swoją klasą 5C w ramach współpracy międzyszkolnej udała się do klasy 1A ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Oleśnicy. Uczniowie z klasy 5C na ten dzień przygotowali balony z życzliwymi uśmiechami i życzeniami oraz laurki. Młodszym kolegom zostały również przekazane laurki wykonane przez klasę 2A. W trakcie wizyty uczniowie wspólnie układali puzzle, rysowali oraz przekazywali sobie życzliwości w formie pisemnej. Dobierając się w pary wcielili się w rolę osób, które miały się rozweselić, wywołać uśmiech na swych twarzach oraz wymyślić swoje przywitania. Był to czas, który wywołał u nas pozytywne emocje i radość.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i z pewnością życzliwość zostanie z nami na długo.

do góry