Strona główna/Aktualności/III miejsce VII Mistrzostw Językowych

III miejsce VII Mistrzostw Językowych

15 Marca 2023

W dniu 9 lutego 2023r. w Powiatowym Centrum Edukacji i Kultury w Oleśnicy odbył się finał VII Powiatowych Mistrzostw Językowych w kategorii języka angielskiego dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych.

Zgodnie z regulaminem mistrzostw szkoły podstawowe mogły zgłosić maksymalnie 2 uczestników tworzących jeden zespół. Nasza szkołę reprezentowały dwie uczennice klasy 8g - Hania Stolarczyk i Zuzia Kot, które zwyciężyły rywalizację w etapie szkolnym.

Zespoły uczestniczące w Mistrzostwach Językowych musiały samodzielnie wykonać plakat na temat: WHY IS IT IMPORTANT TO LEARN ENGLISH? oraz wykonać na poszczególnych stacjach szereg zadań konkursowych obejmujących takie zagadnienia jak: znani pisarze i ich książki, idiomy angielskie, zadania gramatyczne, częściowe tłumaczenie zdań, zadania ze słowotwórstwa oraz zadania osadzone w realiach życia codziennego krajów anglojęzycznego obszaru językowego.

Miło nam poinformować, że nasza drużyna wywalczyła III miejsce w powiecie.

Gratulujemy!!!