Strona główna/Aktualności/Karta rowerowa (13 maja 2022).

Karta rowerowa (13 maja 2022).

13 Maja 2022

.

Karta rowerowa to dokument, który pozwala młodemu człowiekowi legalnie poruszać się rowerem po drogach publicznych. Jest to, dla ucznia, pierwsze prawo jazdy. W trakcie przygotowania do zdania egzaminów dzieci uczą się, między innymi, przepisów ruchu drogowego, interpretacji znaków drogowych, umiejętności bezpiecznego i zgodnego z przepisami pokonywania skrzyżowań.

W obecnym roku szkolnym nadrabialiśmy zaległości, które wynikły z przerwy w nauczaniu spowodowanej stanem pandemii. Do egzaminu przystąpili uczniowie klas IV-VIII.

Zainteresowani uczniowie zdali w bieżącym roku egzamin teoretyczny ze znajomości przepisów ruchu drogowego, znajomości znaków drogowych oraz sposobu udzielania pierwszej pomocy.

Po zdaniu egzaminu teoretycznego, przyszedł czas na egzamin praktyczny, który polegał na poprawnym poruszaniu sie na rowerze po szkolnym miasteczku ruchu drogowego. Dzisiaj egzami mieli uczniowie klas 6, 7 i 8. Poruszali się oni po placu manewrowym, w niewielkiej grupie, od czasu do czasu otrzymując wytyczne od egzaminatora, co do kierunku poruszania się po wyznaczonych uliczkach.

Kolejny egzamin przktyczny odbędzie się na początku czerwca i wezmą w nim udział uczniowie klas 4 i 5 oraz uczniowie, którzy nie zdali egzaminu w dniu dzisiejszym.

RB