Strona główna/Aktualności/Klasy 8a i 8d na warsztatach survivalowych

Klasy 8a i 8d na warsztatach survivalowych

7 Października 2024

Dnia 3 października 2024 roku uczniowie klasy 8a i 8d wzięli udział w warsztatach survivalowych zorganizowanych w Warsztatowni Kulturka u stółka w Domasławicach. Wycieczka była pełna przygód i stanowiła doskonałą okazję do nauki praktycznych umiejętności przetrwania w dzikiej przyrodzie. Pierwszym wyzwaniem było zbudowanie szałasu. Z pomocą instruktorów dowiedzieliśmy się, jak wybierać odpowiednie miejsce i materiały do konstrukcji. Każda grupa wykazała się kreatywnością i zapałem, a efekty przerosły nasze oczekiwania – wszystkie szałasy były stabilne i dobrze chroniły przed deszczem. Kolejnym etapem warsztatów było rozpalanie ogniska, co okazało się nie lada wyzwaniem. Aby rozpalić ogień bez użycia zapałek czy zapalniczki, musieliśmy najpierw znaleźć krzesiwo, które zostało sprytnie ukryte w lesie. W tym celu każda z drużyn otrzymała mapę i musiała wykazać się dobrą orientacją w terenie. Po odnalezieniu krzesiwa przystąpiliśmy do próby rozpalenia ognia. Zaskakująco, kilka grup poradziło sobie z tym zadaniem w zaledwie kilkanaście minut, a inne miały trochę więcej trudności, ale ostatecznie wszystkim się udało. Aby w pełni poczuć magię lasu i zostawić po sobie coś wyjątkowego, każda grupa stworzyła leśną ozdobę na pamiątkę naszego pobytu. Wykorzystaliśmy naturalne materiały, takie jak gałązki, szyszki i liście. Na zakończenie warsztatów czekał nas wspólny posiłek przygotowany nad ogniskiem. Warsztaty survivalowe okazały się niezapomnianym doświadczeniem i doskonałą okazją do o integracji i wymiany wrażeń z całego dnia. Uczniowie nauczyli się wielu praktycznych umiejętności, które mogą okazać się przydatne nie tylko w lesie, ale i w codziennym życiu. Ponadto dzień spędzony w naturze pozwolił nam na chwilę oderwać się od szkolnej rzeczywistości i zbliżyć się do siebie nawzajem.

Z pewnością to był dzień pełen przygód, nauki i świetnej zabawy!