Strona główna/Aktualności/Konkurs „Zdolny Ślązak” 2022/2023

Konkurs „Zdolny Ślązak” 2022/2023

29 Listopada 2022

Od 18 października 2022roku do 4 listopada 2022 uczniowie naszej szkoły rywalizowali w konkursach przedmiotowych „Zdolny Ślązak”. Uczestnicy, jak co roku, zmagali się z zadaniami z: języka polskiego, języka angielskiego, języka niemieckiego, matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii i historii.

Zgodnie z deklaracją, rozwiązywali arkusze z jednego lub kilku przedmiotów. 15 listopada ogłoszone zostały wyniki ostatnich zmagań, dlatego czas na podsumowanie.

W naszej szkole do konkursu przystąpiło w sumie 109 osób.

Z poszczególnych przedmiotów brała udział następująca ilość osób.

j.polski- 52 osoby, j.angielski- 56 osób, j.niemiecki- 5 osób, matematyka- 47 osób, fizyka- 18 osób, chemia- 11 osób, biologia- 15 osób, geografia- 17osób ora historia - 15 osób.

Niektórzy startowali w kilku przedmiotach. W dwóch konkursach - 22 osoby, w trzech konkursach- 23 osoby, w czterech konkursach - 6 osób, w pięciu konkursach- 7 osób, jedna osoba brała udział w siedmiu konkursach oraz jedna w ośmiu.

Rolę koordynatorów z poszczególnych konkursów pełnili w tym roku :

j.polski: J. Kajmowicz

historia: M. Babicz

j.angielski: E. Omiecina

j.niemiecki: A. Grygorcewicz

matematyka: M. Olszewska

fizyka: P. Szopiany

biologia: E. Ptak

chemia: K. Adamska- Kasprzyszak

geografia: M. Wójcik

Do kolejnych etapów konkursu kwalifikuje się uczestników z najlepszymi wynikami na poprzednim etapie, którzy uzyskali jednocześnie kwalifikacyjne minimum punktowe.

Kwalifikacja do etapu powiatowego z poszczególnych przedmiotów obejmuje 4% uczestników etapu szkolnego, np. przy liczebności powyżej 10 tys. uczestników. Procent uczestników kwalifikujących do etapu wyższego, zależy od liczebności uczestników. Liczba ta liczona jest osobno w każdym powiecie. Do etapu powiatowego kwalifikują się wszyscy uczestnicy konkursu, którzy zdobyli co najmniej 80% możliwych do zdobycia punktów, a przypadku j.angielskiego 90%.

Warunki te spełnili następujący uczniowie naszej szkoły:

1. Marczak Oskar: j.angielski /op. I.Wróblewska/

2. Poszwa Agata: j.angielski, j.polski /op. I.Wróblewska, op. J.Sieczka/

3. Strojwąs Eliza: j.polski /op. A.Rudzińska/

4. Stolarczyk Hanna: j.angielski, j.niemiecki /op.D.Wojtczak,op.A.Grygorcewicz/

5. Vasylyuk Illia: j.angielski / op.I.Wróblewska/

6. Michalik Nataniel: j.niemiecki /op.A.Grygorcewicz/

7. Banaszak Sebastian: matematyka /op. I.Mazur/

8. Kallas Laura: chemia / op. K.Adamska-Kasprzyszak/

9. Kulawiak Aleksander: chemia /op. K.Adamska-Kasprzyszak/

10. Rojek Bartosz: chemia /op. K.Adamska- Kasprzyszak/

11. Oskar Bednarski: historia /op. M.Babicz/

12. Amelia Trzeciak: historia /op. J.Sieczka/

13. Mateusz Zaborowski: historia / op. M.Babicz/

Serdecznie gratulujemy kwalifikacji.

Gratulujemy też pozostałym uczniom biorących udział w konkursie. Dziękujemy za zainteresowanie i tak liczny udział.