Strona główna/Aktualności/Konkurs na wykonanie modelu odblasku, pod hasłem: (..)

Konkurs na wykonanie modelu odblasku, pod hasłem: „Bądź widoczny na drodze. Noś odblaski, nie czekaj na oklaski".

10 Grudnia 2022

Odblaski znacznie poprawiają bezpieczeństwo na drodze podczas słabej widoczności. Odbite światło jest widziane przez kierowców nawet z odległości 200 metrów, natomiast pieszy ubrany w ciemną odzież zauważany jest przez kierujących z odległości zaledwie 20 metrów. Trzeba również pamiętać, że istnieje nakaz noszenia elementów odblaskowych, po zmroku, w czasie słabej widoczności, poza terenem zabudowanym. Nakaz dotyczy wszystkich użytkowników dróg, dorosłych i dzieci.

Ogłoszony konkurs na wykonanie modelu odblasku, pod hasłem „Bądź widoczny na drodze. Noś odblaski, nie czekaj na oklaski!” miał uświadomić dzieciom ważność tego małego dodatku, który powinien być przyczepiony do naszego ubrania w widocznym dla kierowców miejscu.

Uczniowie wykonali bardzo ładne i estetyczne prace, oto lista nagrodzonych dzieci:

• KLASY IV:
  • I MIEJSCE: Bartłomiej Zakrzewski - 4b,
  • II MIEJSCE: Wiktoria Potocka - 4b,
  • III MIEJSCE: Oliwier Kaniewski - 4d.
  • KLASY V:
  • I MIEJSCE: Gabriela Rudnicka - 5b,
  • II MIEJSCE: Maja Sołtowska - 5d,
  • III MIEJSCE: Jan Adamczyk - 5c.
  • KLASY VI:
  • I MIEJSCE: Ewa Garbaczewska - 6b,
  • II MIEJSCE: Tymoteusz Pietras - 6c,
  • III MIEJSCE: Zofia Stadniczenko - 6b.

Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie i gratulujemy wszystkim wyróżnionym dzieciom.