Strona główna/Aktualności/Międzynarodowy Dzień Liczby Pi ( π)

Międzynarodowy Dzień Liczby Pi ( π)

14 Marca 2023

We wtorek 14 marca po raz kolejny w naszej szkole obchodziliśmy Święto Liczby Pi. Pi jest jedną z pierwszych odkrytych przez człowieka liczb niewymiernych. Oznacza stosunek długości obwodu koła do długości jego średnicy. W tym dniu korytarze szkoły ozdobiły plakaty, wykonane przez uczniów. Niektóre bardzo ciekawe i oryginalne.  Datę 14 marca na Dzień Liczby Pi wybrano nieprzypadkowo - w Stanach Zjednoczonych zapisuje się ją jako 3.14. Nauczyciele matematyki w wybranych klasach  prezentowali:

- filmy poświęcone liczbie Pi , obliczali i omawiali jej własności.

- uczniowie mieli możliwość sprawdzenia, czy ich data urodzenia znajduje się wśród kolejnych cyfr rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi

- mieli możliwość ułożenia swojego Pi-ematu

- wysłuchania  hymnu na cześć tej liczby

- mieli możliwość  uczestniczenia w logicznych zabawach z tą liczbą. ( sudoku, wykreślanka, tangram, układ współrzędnych)