Strona główna/Aktualności/Międzynarodowy Dzień Ochrony Praw Dziecka

Międzynarodowy Dzień Ochrony Praw Dziecka

22 Listopada 2022

Klasy młodsze aktywnie włączyły się do obchodów Międzynarodowego Dnia Ochrony Praw Dziecka.

Mały człowiek, duża sprawa. Pod tym hasłem przeprowadzono debatę uczniowską w klasie 3b.Uczniowie wcielili się w grupę ekspertów, którzy udzielali odpowiedzi dzieciom, których prawa nie są przestrzegane. Zapoznano uczniów z funkcjami i zadaniami Rzecznikiem Praw Dziecka. Dyskutowano nad istotą praw dziecka, równocześnie podkreślając, iż obok praw równie istotne są obowiązki.

Klasa 2b rozmawiała dziś o prawach dziecka, rozwiązywała testy i zadania. Przypomniała sobie postać Janusza Korczaka. Pamiętała też o Dniu Życzliwości.

Dopełnieniem obchodów Dnia Praw Dziecka jest wystawa prac uczniów klasy 3b,3c,1c "Konwencja praw Dziecka oczami dzieci "