Strona główna/Aktualności/Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych w klasach (..)

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych w klasach młodszych

5 Grudnia 2022

Co roku 3 grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych. W ramach obchodów zorganizowano i przeprowadzono warsztaty w klasach 1a,2a,2c których głównym celem było zwiększenie świadomości wśród uczniów z jakimi ograniczeniami na co dzień borykają się osoby niepełnosprawne. Pobudzano empatię  wykonując prozaiczne czynności poruszając się na wózku, bądź o kulach, bądź rozpoznawano przedmioty przy zawiązanych oczach. Zaprezentowano również krótkie filmiki instruktażowe, jak prowadzić osobę niewidomą, jak rozmawiać z osoba słabosłyszącą. Zajęcia prowadzone były przez panią pedagog szkolną Małgorzatę Jabłońską.