Strona główna/Aktualności/Międzynarodowy Dzień Ziemi

Międzynarodowy Dzień Ziemi

30 Kwietnia 2021

Z okazji tegorocznego Miedzynarodowego Dnia Ziemi pod hasłem :,,Przywróć naszą ziemię” uczniowie kl. 5-8 łącząc zagadnienia z przedmiotu Geografia z ochroną środowiska i zanieczyszczeń, które grożą naszej Planecie Matce Ziemi włączyli się w realizację projektu: ,, Co powinniśmy robić dla naszego środowiska, aby go chronić”.
W ramach obchodów Dnia Ziemi uczniowie otrzymali propozycję włączenia się w realizację najprostszych działań , które mają ogromny wpływ , a nie zdajemy sobie do końca sprawy, że codzienne czynności i zachowania w domu, w szkole wpływają na stan środowiska naturalnego.
Oto propozycje do wyboru:
1. Tradycje rodzinne związane ze zdrowym wypoczynkiem mojej rodziny w dni wolne od nauki.
2. Forma wypracowania zachęcająca do zdrowego wypoczynku rodzinnnego.
3. Plener plastyczny - malowanie miejsc zapewniających zdrowy wypoczynek.
4. Wypoczynek czynny: rowerowy, pieszy.
5. Słownictwo dotyczące zdrowego wypoczynku w różnych znanych nam językach.
6. Rozmowa wywiad na temat spędzania wolnego czasu w rodzinach.
7. Typowanie ścieżek zdrowia na terenie miasta Oleśnica oraz w naszej gminie.
8. Żyjemy wśród roślin i zwierząt.
9. Powietrze, którym oddychamy.
Prace uczniów są przeróżne, niesamowicie ciekawe i zaskakujące, Każda inicjatywa ucznia i jego rodziny to mały krok w ratowaniu naszej planety.
Bardzo dziękuję i wielkie brawo!
Efekty prac uczniów w załączeniu
Koordynator projektu: Bożena Pudlis

Międzynarodowy Dzień Ziemi

Galeria przedstawia prace uczniów wykonane w ramach projektu z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi "Co powinniśmy robić dla naszego środowiska, aby go chronić".