Strona główna/Aktualności/Międzynarodowy konkurs Kangur Matematyczny

Międzynarodowy konkurs Kangur Matematyczny

5 Czerwca 2024

Wczoraj otrzymaliśmy wyniki Międzynarodowego konkursu "Kangur Matematyczny" który odbył się 17 marca 2023 roku. Konkurs jest rozgrywany jest sześciu kategoriach, uczniowie klas czwartych startują w kategorii Maluch, uczniowie klas piątych i szóstych w kategorii Beniamin, natomiast uczniowie klas siódmych i ósmych w kategorii Kadet.  Konkurs ma charakter jednorazowego testu. Celem konkursu jest propagowanie wiedzy matematycznej w jak najszerszych kręgach uczniów. Zadania oraz termin są ustalane przez władze stowarzyszenia Kangourou Sans Frontie`res. Wspólna dla wszystkich krajów data konkursu oraz te same zestawy pytań dla poszczególnych poziomów podnoszą atrakcyjność konkursu.

W naszej szkole do konkursu przystąpiło 25 uczniów. Można było uzyskać tytuł laureata, wynik bardzo dobry i wyróżnienie.

W kategorii Maluch można było uzyskać max 120 punktów.

Wyróżnienie w tej kategorii otrzymali:

Marcin Izydorczyk z kl. 4b- uzyskał 93,75 pkt

Oliwia Sroka z kl. 4b- uzyskała 92,50 pkt

Apolonia Kasprzak z kl. 4b- uzyskała 81,25 pkt

W kategorii Beniamin i Kadet można było uzyskać max 150 punktów.

Na poziomie Beniamin podobnie jak w zeszłym roku wyróżnienie otrzymał Andrzej Dawidowski z klasy 6b uzyskawszy 84,5 pkt.

Wszystkim gratulujemy !