Strona główna/Aktualności/Międzynarodowy konkurs Kangur Matematyczny

Międzynarodowy konkurs Kangur Matematyczny

25 Maja 2022

17 marca 2022 roku odbył się Międzynarodowy konkurs "Kangur Matematyczny", właśnie otrzymaliśmy wyniki. Konkurs jest rozgrywany jest sześciu kategoriach, uczniowie klas czwartych startują w kategorii Maluch, uczniowie klas piątych i szóstych w kategorii Beniamin, natomiast uczniowie klas siódmych i ósmych w kategorii Kadet.  Konkurs ma charakter jednorazowego testu. Celem konkursu jest propagowanie wiedzy matematycznej w jak najszerszych kręgach uczniów. Zadania oraz termin są ustalane przez władze stowarzyszenia Kangourou Sans Frontie`res. Wspólna dla wszystkich krajów data konkursu oraz te same zestawy pytań dla poszczególnych poziomów podnoszą atrakcyjność konkursu.

W naszej szkole do konkursu przystąpiło 18 uczniów. Można było uzyskać tytuł laureata, wynik bardzo dobry i wyróżnienie.

W kategorii Maluch można było uzyskać max 120 punktów.

Na poziomie klas  4 wyróżnienie otrzymał MARCEL RUDNIK uzyskując 100 pkt.

W kategorii Beniamin  i Kadet można było uzyskać max 150 punktów.

Na poziomie Beniamin najlepszy okazał się MAX POWROZEK uzyskując 66,50 pkt.

W kategorii Kadet na poziomie klas 7  najlepszy wynik uzyskał SEBASTIAN BANASZAK i uzyskał 68,25 pkt. Natomiast na poziomie klas 8 najlepszy był BARTOSZ PLUCIŃSKI uzyskując 71,25 pkt.

Wszystkim gratulujemy !