Strona główna/Aktualności/Międzyszkolna integracja

Międzyszkolna integracja

7 Grudnia 2022

05 grudnia odbyło się międzyszkolne spotkanie integracyjne. Naszą szkołę reprezentowali: Jaśmina Góra, Julia Kornijczuk, Gabriela Ogryzek, Wiktoria Szlapińska oraz Natan Doliński i Adrian Stopczyński.  Uczniowie ZSP nr 1, ZSP i SP 7 spotkali się w Szkole Podstawowej nr 7 im. Jana Pawła II w Oleśnicy, aby wspólnie wziąć udział w warsztatach pisania gęsim piórem. Celem, jaki przyświecał wydarzeniu było pokazanie dzieciom, że osoby z niepełnosprawnością to są tacy sami ludzie jak wszyscy inni, odgrywający ważną rolę w społeczeństwie, a często bardziej aktywni niż tzw. „pełnosprawni”.

Spotkanie odbyło się w świątecznej atmosferze przy blasku choinki. Po zapoznaniu się przedstawicieli szkół, uczniom przybliżona została historia książki i wykorzystania gęsiego pióra w jej tworzeniu.

Na zakończenie każdy z uczestników napisał gęsim piórem list do świętego Mikołaja. Nasi gospodarze obdarowali uczniów niespodziankami w postaci paczek mikołajkowych. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, po wspólnym pamiątkowym zdjęciu były uściski i smutek, że już koniec spotkania.

Wraz z uczniami w spotkaniu uczestniczyli:

Beata Rubaszewska, nauczycielka historii/wychowawca SP nr 7 w Oleśnicy

Paweł Kamiński - pedagog szkolny ZSP nr 1 w Oleśnicy