Strona główna/Aktualności/Międzyszkolny Językowy Konkurs Recytatorski pod honorowym (..)

19 Kwietnia 2023

Dnia 19 kwietnia w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 w Oleśnicy odbył się Międzyszkolny Językowy Konkurs Recytatorski pod honorowym patronatem Burmistrza Oleśnicy. Uroczystego otwarcia konkursu dokonały dyrektor Zespołu Oświaty Samorządowej pani Grażyna Dłubakowska oraz dyrektor ZS-P nr 1 w Oleśnicy pani Jadwiga Wieczorek. Konkurs przygotowały panie Agnieszka Grygorcewicz i Aleksandra Kudła. Do rywalizacji stanęli uczniowie z oleśnickich podstawówek - SP 1, SP 3, SP 6, SP 7 oraz Katolickiej Szkoły Podstawowej. Konkurs przeprowadzony został w dwóch kategoriach - język angielski i język niemiecki. Uczestników zgodnie z regulaminem, kryteriami i ustaloną punktacją oceniało jury w składzie: R. Marmajewska z SP 1, K. Jaśkowiec z SP 3 oraz M. Cieśla-Styczeń z SP 7. Po podsumowaniu punktów jury przyznało tytułu Laureatów - język angielski Gabriela Olszańska i Julia Płaneta z SP 3, język niemiecki Szymon Surma z SP 7. W kategorii język angielski miejsce II zajęła reprezentantka SP 7, miejsce III uczennice SP 1 oraz Katolickiej Szkoły Podstawowej. W kategorii język niemiecki miejsce II i III zajęły nasze uczennice Zofia Walczak i Olha Shevchenko z klasy 7a.  Nagrody i dyplomy dla Laureatów ufundowane zostały przez Burmistrza Oleśnicy oraz Dyrektor ZS-P nr 1 w Oleśnicy.

O chwilę relaksu i odprężenia dla wszystkich uczestników i gości zadbali najmłodsi uczniowie ZS-P nr 1. Na scenie wystąpili: Pola Rozdolska (taniec), Hanna Muzyka (śpiew), Jagoda Martyniuk (śpiew), Oskar Gajda (klarnet) oraz Szymon Gajda (trąbka).

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy, dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów.