Strona główna/Aktualności/Narodowe Czytanie

Narodowe Czytanie

5 Września 2022

W sobotę, 3 września, w sali konferencyjnej Biblioteki Publicznej im. M. Reja
w Oleśnicy odbyła się miejska edycja Narodowego Czytania w ramach ogólnopolskiej akcji, której patronuje Para Prezydencka. Wydarzenie swoją obecnością uświetnili poseł na sejm RP Pan Paweł Hreniak oraz Wiceburmistrz Oleśnicy Pani Edyta Małys -Niczypor.
Podczas spotkania czytano utwory A. Mickiewicza ze zbioru „Ballady i romanse”. W tym roku przypada dwusetna rocznica jego wydania.
    Nasza szkoła również przyłączyła się do tego miejskiego święta literatury. Zofia Walczak z kl. 7 a, Wiktoria Szlapińska i Piotr Banaszak z kl. 8 g zaprezentowali publiczności romans pt. „Kurhanek Maryli” z podziałem na role.

Gratulujemy pięknego wystąpienia naszym młodym miłośnikom polskiej literatury!

Narodowe Czytanie

Galeria przedstawia uczniów naszej szkoły Zofię Walczak z kl. 7 a, Wiktorię Szlapińską i Piotra Banaszaka z kl. 8 g, którzy zaprezentowali publiczności romans pt. „Kurhanek Maryli” z podziałem na role.