Strona główna/Aktualności/Nauczyciele uczniom

Nauczyciele uczniom

20 Września 2022

Przedstawienie pt. "Kopciuszek"

Galeria zawiera zdjęcia z przedstawienia pt. "Kopciuszek" zorganizowanego przez nauczycieli dla uczniów

Nauczyciele uczniom

„Bardzo dawno, może przed wiekami, Przed dwoma wiekami czy trzema[…]” takimi słowami rozpoczęło się przedstawienie nauczycieli z Zespołu Szkolnego-Przedszkolnego nr 1 w Oleśnicy pod tytułem „Kopciuszek”, które odbyło się 20.09.2022 w MOKiS-ie.
Występ został zorganizowany przez nauczycieli szkoły dla ich uczniów. W rolę wcielili się: Kopciuszek - Ania Miller, Narrator - Agnieszka Kowalczyk, Macocha - Jola Potępa, Haneczka - Roksana Kozioł, Kasieńka - Marta Zygadło, Herold - Iwona Żurawska,  Mieszczanin - Magdalena Machocka ,Sąsiadka (Dobra Wróżka) - Katarzyna Bednarz-Kołek , Ochmistrz - Urszula Pelikan, Dama I - Dagmara Winkowska , Dama II - Paulina Piórek , Dama III - Magdalena Szafrańska,  Królewicz - Iwona Żurawska,  Strażnik - Małgorzata Borowiecka,  Małgorzata Jabłońska odpowiedzialna była za stronę techniczną( puszczanie muzyki i slajdów).

Doskonała gra aktorska, scenografia oraz podkłady muzyczne wprowadziły uczniów oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych w zaczarowaną krainę Kopciuszka. Publiczność oglądała zmagania aktorskie z zapartym tchem. Aktorzy na zakończenie występu zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Jednakże to nie był koniec przygody, gdyż na uczniów i dzieci czekał jeszcze qiuz w postaci zagadek „Rozpoznaj swego nauczyciela”. Uczniowie z klas I-III  oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych odpowiadały bezbłędnie. Nauczyciele pokazali, że:  „w każdym bowiem dorosłym mieszka dziecko, którym kiedyś był, a w każdym dziecku dorosły, którym kiedyś będzie.”(John Connolly „Księga rzeczy utraconych”) . Dzieci najlepiej uczą się poprzez obserwację dorosłych. Nauczyciele udowodnili, że patrzą na siebie z przymrużeniem oka, potrafią się bawić i zaskoczyć swoich podopiecznych.

Przedstawienie pt. "Kopciuszek"