Strona główna/Aktualności/Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w naszej szkole

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w naszej szkole

29 Września 2022

Tak obchodzili uczniowie w naszej szkole  Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w klasach 1-3

Klasa 2 a doskonale wie, że czytanie super jest. Taki cel przyświecał nam podczas Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania, który obchodziliśmy 29.09.2022 w naszej klasie.

Uczniom zostało przeczytane opowiadanie pod tytułem „ Niebieska niedźwiedzica” autorstwa Joanny M. Chmielewskiej. Z opowiadania dowiedzieliśmy się, że bycie innym  jest cudowne i , że każdy z nas różni się od siebie i to czyni nas wyjątkowymi oraz powoduje, że świat jest ciekawy. Podczas „burzy mózgów”  uczniowie zdefiniowali pozytywy czytania, wiedzieli dokładnie, że czytanie daje same przywileje umysłowi. Na zakończenie klasa 2a wykonała zakładki do książek, które z pewnością wykorzystają przy następnej lekturze.

Klasa 2c w tym dniu nasi koledzy czytali głośno zarówno w naszej klasie, jak i w grupie przedszkolnej Biedronek.

3b gościła dziś panią bibliotekarkę Annę Bednarską ,która przybliżyła uczniom  ideę Dnia Głośnego Czytania.  Wspólnie przeczytaliśmy bajkę pt. 'Niebieska niedźwiedzica".

Klasa 1 D obchodziła również  Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Celem święta jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. W rolę czytającego wcieliła się Pani Anna Bednarska, nasza szkolna bibliotekarka. Książki to jedno z najlepszych źródeł wiedzy dla dzieci, do tego rozwijają wyobraźnię, pamięć, poszerzają zasób słownictwa, znajomość gramatyki oraz pozwalają przeżywać wspaniałe emocje!  Głośne czytanie jest również okazją do budowania więzi i wspólnie spędzonego czasu dziecka z rodzicami, dziadkami, rodzeństwem czy przyjaciółmi.