Strona główna/Aktualności/Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

4 Października 2021

29 września  obchodziliśmy w szkole nietypowe święto - Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Zostało ono ustanowione z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku.

Patronką tego przedsięwzięcia jest Joanna Porazińska, wybitna pisarka, która wiele swoich książek napisała z myślą o dzieciach, a 29 września to właśnie dzień jej urodzin.

Tego dnia w klasach 4 - 8 na lekcjach języka polskiego uczniowie mogli obejrzećkrótką prezentację tematyczną, a potem wysłuchać głośnego czytania fragmentów wybranych utworów literackich w wykonaniu polonistów.

Chętni mieli również okazję do zaprezentowania koleżankom i kolegom swoich ulubionych książek oraz umiejętności czytelniczych.

Podczas lekcji niewątpliwie wszyscy mogli się po raz kolejny przekonać, że książki rozwijają wyobraźnię i pamięć, bogacą słownictwo, a przede wszystkim… pozwalają przeżywać wspaniałe emocje.