11 Października 2022

Sporządzone w Oleśnicy dnia 11.10.2022r.

W związku z anonsem prasowym o ujawnieniu danych osobowych osób chorych na Covid-19, wyjaśniamy, że na stronie BIP Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Oleśnicy przy obsługiwaniu strony omyłkowo załączono do publikacji plik z incydentalną informacją składaną w okresie pandemii, na podstawie obowiązujących przepisów prawa, Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Oleśnicy. Zaistniał zatem incydent ujawnienia danych osobowych, który po jego wykryciu został bez zbędnej zwłoki zgłoszony Prezesowi urzędu ochrony danych osobowych. Podjęto działania zaradcze mające na celu ograniczenie ewentualnych skutków zdarzenia: dane usunięto ze strony szkoły, wszystkie osoby, których dotyczył ten incydent zostały o nim indywidulanie powiadomione i przeproszone. Według mojej wiedzy nikt nie doznał szkody z tytułu opisywanych okoliczności, nie ujawniono żadnej informacji o nieuprawnionym wykorzystaniu danych osobowych. Wdrożono także działania prewencyjne mające zapobiec podobnym zdarzeniom w przyszłości.

Dyrektor ZSP nr 1