Strona główna/Aktualności/Próbny alarm antyterrorystyczny

Próbny alarm antyterrorystyczny

15 Stycznia 2023

W dniu 12.01.2023r. na terenie ZSP nr 1 odbył się pierwszy próbny alarm antyterrorystyczny pod nadzorem pani dyrektor J. Wieczorek. O godzinie 10:00 zgodnie z procedurami p. dyrektor J. Wieczorek rozpoczęła alarm pięcioma sygnałami dźwiękowymi. Następnie sprawdzono przebieg ćwiczeń we wszystkich segmentach szkoły. Szczególną uwagę zwracano na zamknięte drzwi, zasłonięte okna, ciszę w poszczególnych klasach. W ćwiczeniach wzięła udział cała społeczność szkolna. W trakcie zajęć z wychowawcą uczniowie zostali zapoznani z procedurami postępowania w sytuacji zagrożenia przez wychowawców klas . Po zakończonym alarmie przeprowadzono rozmowy z nauczycielami sprawującymi opiekę nad uczniami w poszczególnych klasach w celu sporządzenia wniosków z przeprowadzonych ćwiczeń.