Strona główna/Aktualności/Profilaktyczne warsztaty

Profilaktyczne warsztaty

5 Maja 2022

Dnia 04.05.2022 r. odbyło się spotkanie uczniów klas: VIIb, VIIi, VIIIb, VIIIe i VIIIf z przedstawicielem Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej, p. Anna Górną.

Spotkanie miało charakter profilaktyczny, a jego celem było przybliżenie uczniom szkodliwości palenia papierosów, a w szczególności e-papierosów. Wielu młodym ludziom palenie e-papierosów wydaje się szczególnie atrakcyjne i zapominają o tym, że e-papierosy tak samo uzależniają i wpływają negatywnie na zdrowie jak papierosy tradycyjne.

Pani Anna Górna przekazała młodzieży wiele cennych informacji na temat zagrożeń związanych z używaniem e-papierosów. Nabyta podczas spotkania wiedza z pewnością uchronią młodych ludzi przed niebezpieczeństwami związanymi z tym szkodliwym uzależnieniem.

Spotkanie zorganizował szkolny pedagog.