Strona główna/Aktualności/Przygoda w Parku Krajobrazowym Bystrzycy: Wycieczka z (..)

Przygoda w Parku Krajobrazowym Bystrzycy: Wycieczka z Okazji Dnia Chłopaka

5 Października 2023

Przygoda w Parku Krajobrazowym Bystrzycy: Wycieczka z Okazji Dnia Chłopaka

Dnia 2 października 2023 roku uczniowie klas VIIa i VIId z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Oleśnicy mieli okazję na niezapomnianą przygodę w otoczeniu przyrody. Nasza jednodniowa wycieczka z okazji Dnia Chłopaka odbyła się w malowniczym Parku Krajobrazowym i była pełna edukacji i zabawy.

Uczestnicy rozpoczęli od  "Żywej Lekcji Przyrody" na ścieżce przyrodniczo-edukacyjnej "Jarnołtów-Ratyń". Uczniowie mogli zapoznać się z różnorodnością flory i fauny regionu oraz dowiedzieć się jak istotne jest dbanie o środowisko naturalne. Następnie przyszedł czas na emocjonujący spływ pontonami rzeką Bystrzycą, gdzie młodzież obcowała z naturą i mogła w ciszy cieszyć się urokami okolicy.

Po wyjściu na ląd  był to moment na relaks, rozmowy i smażenie kiełbasek przy ognisku. Był też czas na lepsze poznanie siebie i wzmocnienie więzi z kolegami i koleżankami.

Szkolna wycieczka z okazji Dnia Chłopaka była dniem pełnym nauki, przygody i zabawy. Uczniowie mieli okazję dostrzec, jak ważne jest szanowanie przyrody, gdyż jesteśmy wszyscy jej nieodłączną częścią.