Strona główna/Aktualności/SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE

SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE

6 Października 2021

W dniu 05.10.2021 (wtorek) odbyły się w Twadrogórze Mistrzostwa Powiatu Oleśnickiego w Sztafetowych Biegach Przełąjowych. Szóstkę reprezentowali uczniowie w trzech kategoriach: dziewczeta młodsze, chłopcy młodsi i dziewczeta starsze. Najlepiej wypadli chłopcy młodsi, którzy zdobywając II miejsce w mistrzostwach powiatu wywalczyli awans do Finału Dolnosląskiego (12.05.2021 - Twardogóra). Dziewczęta młodsze minimalnie przegrały miejsce na podium, zajmując miejsce IV. Dziewczęta starsze uplasowały się na V miejscu.

Skład drużyn.

Dziewczęta młodsze r. 2009 (Igrzyska Dzieci): Kurowska Kinga, Paciorkowska Zuzanna, Pobłocka Zuzanna, Stankiewicz Agnieszka, Strzała Maja, Wysmyk Sandra.

Chłopcy młodsi r. 2010 - 2009 (Igrzyska Dzieci): Grzesik Michał, Gzowski Robert, Janicki Wojciech, Kucharski Maciej, Łapa Tymon, Moczulski Wiktor.

Dziewczęta starsze r.2007 (Igrzyska Młodzieży Szkolnej): Jurek Zuzanna, Kozioł Michalina, Oleśków Michelle, Nowak Maja, Korczyk Nikola, Wojsa Malwina.

Gratulacje dla wszystkich naszych zawodników za postawę godną sportowca i ucznia. BRAWO!!!

Drużynami podczas zawodów opiekował się p. Robert Banasik.

=========================================================

W dniu 12.10.2021, ponownie w Twardogórze, odbył się Finał Dolnośląski w sztafetowych biegach przełajowych, czyli najwyższe rangą zawody w naszym województwie. Na starcie biegu chłopców młodszych (rocznik 2011-2010-2009) stanęło aż 18 reprezentacji szkół podstawowych z całego Dolnego Śląska, konkurencja była zatem znaczna. Chłopcy reprezentujący naszą szkołę spisali się bardzo dobrze, wszyscy zawodnicy pobiegli na miarę swoich mozliwości. Na ostatniej, szóstej zmianie pałeczkę przejął Maciej Kucharski, który wyprzedzając po drodze kilka repezentacji wyprowadził naszą sztafetę na VI miejsce.

Chłopcy młodsi r. 2010 - 2009 (Igrzyska Dzieci): Grzesik Michał, Janicki Wojciech, Kucharski Maciej, Łapa Tymon, Moczulski Wiktor, Wojsa Mateusz, rez. Gzowski Robert.

Drużyną podczas zawodów opiekował się p. Robert Banasik.

RB