Strona główna/Aktualności/Sportowe zabawy z Detektywem Zdrówko w Oleśnicy.

Sportowe zabawy z Detektywem Zdrówko w Oleśnicy.

18 Listopada 2023

W piątek 17.11.2023 w oleśnickiej hali sportowej ATOL, przy ul. Kochanowskiego uczniowie uczestniczący w szkole, w zajęciach SKS, finansowanych przez Ministerstwo Sportu i Rekreacji uczestniczyli w sportowej imprezie rekreacyjnej.

Ministerstwo Sportu i Turystyki przygotowało dla uczniów akcję edukacyjną w ramach Programu Szkolny Klub  Sportowy - „Sportowa przygoda z Detektywem Zdrówko”. Są to spotkania z uczniami,  uczestnikami programu SKS, podczas których dzieci poznają ważne zasady zdrowego trybu życia oraz trenują pod okiem zaproszonych gwiazd sportu.

W każdym roku Detektyw Zdrówko będzie zajmował się różnymi tematami dotyczącymi zdrowia i sportu. Na oleśnickiej imprezie była mowa o szkodliwym dla zdrowia działaniu energetyków (od 01.01.2024 nie będzie można kupić napojów energetycznych jeżeli nie skończyło się 18 lat).

Uczniowie oleśnickich podstawówek, a wśród nich również nasi uczniowie, podzieleni na dwie grupy bawili się w hali ATOL.  Gwiazdą spotkania była lekkoatletka Sofia Ennaoui, która przeprowadziła rozgrzewkę dla wszystkich uczniów. Potem dzieci bawiły się na kilku stanowiskach, stacjach. Dzieciaki, między innymi, strzelały z łuku i laserowych karabinków, rzucały talerzem frisbee, grały w badmintona. Po zakończeniu imprezy szkoły otrzymały prezenty sportowe zasponsorowanych przez Orlen, a uczniowie pamiątkowe koszulki i drobne upominki. Mam też nadzieję, że wszycscy dobrze się bawili i miło spędzili, na sportowo, czas.

RB

===============================================================