Strona główna/Aktualności/Spotkanie prewencyjne z przedstawicielką policji

Spotkanie prewencyjne z przedstawicielką policji

11 Listopada 2022

,,Bezpieczeństwo uczniów w szkole oraz Internecie” to temat spotkania, które miało miejsce 8 listopada 2022r. w naszej szkole. Spotkanie z uczniami klas: Va, Vb, VIb oraz VId prowadziła sierż. Karolina Walczak z KPP w Oleśnicy.

W trakcie spotkania pani funkcjonariusz uczuliła uczniów na bezpieczeństwo dzieci w szkole i poza nią.Uczniowie podczas spotkania dowiedzieli się, z jakimi zagrożeniami mogą zetknąć się podczas korzystania z Internetu m.in.:

- kontakt z niebezpiecznymi treściami;

- kontakt z niebezpiecznymi osobami;

- z przemocą rówieśniczą (cyberprzemoc);

- uzależnienie od Internetu.

Uczniowie zostali także ostrzeżeni, iż nieprzestrzeganie prawa może doprowadzić do poważnych konsekwencji, np. nadzoru kuratora bądź skierowania sprawy do sądu rodzinnego. Uczniowie z zaciekawieniem wysłuchali słów policjantki, a następnie zadawali pytania, na które funkcjonariuszka udzielała wyczerpujących odpowiedzi.

Jak wiadomo dla dzieci i młodzieży z pokolenia e-generacji, Internet jest nie tylko źródłem informacji czy rozrywki, ale staje się także coraz ważniejszym, a niekiedy głównym i autonomicznym środowiskiem społecznego funkcjonowania, więc kwestia bezpieczeństwa korzystania z nowoczesnych technologii przez najmłodszych staje się coraz ważniejszym zagadnieniem wychowawczym.

Spotkanie zorganizował szkolny pedagog.