Strona główna/Aktualności/Spotkanie prewencyjne z przedstawicielką policji

20 Grudnia 2022

Spotkanie prewencyjne z przedstawicielką policji

W dniu 9 grudnia odbyło się w naszej szkole kolejne spotkanie profilaktyczne nt. ,,Bezpieczeństwo uczniów w szkole oraz Internecie”. Tym razem w spotkanie prowadzonym przez sierż. Karolina Walczak z KPP w Oleśnicy wzięli udział uczniowie kl. Vd i VIc.

W trakcie spotkania pani funkcjonariusz uczuliła uczniów, iż nieprzestrzeganie prawa może doprowadzić do poważnych konsekwencji, np. nadzoru kuratora bądź skierowania sprawy do sądu rodzinnego.

Uczniowie podczas spotkania dowiedzieli się także, z jakimi zagrożeniami mogą zetknąć się podczas korzystania z Internetu m.in.:

- kontakt z niebezpiecznymi treściami;

- kontakt z niebezpiecznymi osobami;

- z przemocą rówieśniczą (cyberprzemoc);

- uzależnienie od Internetu.

Uczniowie z zaciekawieniem wysłuchali słów policjantki, a następnie zadawali pytania, na które funkcjonariuszka udzielała wyczerpujących odpowiedzi.

Spotkanie zorganizował szkolny pedagog.

Spotkanie prewencyjne z przedstawicielką policji

Galeria przedstawia uczniów klas 5d i 6c biorących udział w spotkaniu profilaktycznym nt. bezpieczeństwa uczniów w szkole oraz internecie.