Strona główna/Aktualności/Spotkanie z Żołnierzami w Ramach Tygodnia Bezpieczeństwa

Spotkanie z Żołnierzami w Ramach Tygodnia Bezpieczeństwa

3 Kwietnia 2025

W ramach obchodów Tygodnia Bezpieczeństwa uczniowie i przedszkolaki z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Oleśnicy wzięli udział w wyjątkowym spotkaniu z żołnierzami 2. Oleśnickiej Kompanii Regulacji Ruchu. Celem wydarzenia było zwiększenie świadomości na temat bezpieczeństwa, obronności oraz kształtowanie postaw patriotycznych wśród młodzieży szkolnej.

Podczas spotkania, które odbyło się 2 kwietnia, żołnierze zaprezentowali uczniom osprzęt wojskowy oraz pojazdy wykorzystywane w ich codziennej służbie. Była to doskonała okazja do zapoznania się z funkcjonowaniem wojskowej logistyki oraz rolą, jaką pełnią służby mundurowe w zapewnieniu bezpieczeństwa i porządku.

Uczestnicy mieli możliwość obejrzenia z bliska sprzętu wojskowego, poznania jego funkcji oraz zasad działania. Dodatkową atrakcją było przymierzanie wyposażenia wojskowego – uczniowie mogli założyć kamizelkę kuloodporną oraz hełm, co pozwoliło im poczuć się jak prawdziwi żołnierze. Mieli także okazję wejść do pojazdów uprzywilejowanych i zapoznać się z ich wyposażeniem, a także doświadczyć, jak alkohol wpływa na percepcję i koordynację ruchową poprzez założenie alkogoogli.

W wydarzeniu wzięły udział klasy: 4d, 7c, 7d, 8a, 8b, 8c oraz 8d. Żołnierze chętnie odpowiadali na pytania dzieci i młodzieży, dzieląc się swoją wiedzą oraz doświadczeniem. Dla wielu uczniów było to pierwsze spotkanie z wojskiem, które z pewnością na długo pozostanie w ich pamięci.

Takie inicjatywy nie tylko poszerzają wiedzę na temat bezpieczeństwa, ale również budują szacunek i zainteresowanie służbą wojskową. Spotkanie było świetną okazją do integracji środowiska wojskowego z lokalną społecznością oraz wzmacniania postaw obywatelskich i patriotycznych wśród młodego pokolenia.

do góry