Strona główna/Aktualności/Sprzątanie Świata

Sprzątanie Świata

25 Września 2020

W dniach 18-21 września w naszej szkole już po raz kolejny odbyła się akcja „Sprzątanie Świata”, która w tym roku przebiegała pod hasłem„ Plastik? Rezygnuję. Redukuję . Segreguję” . I choć tegoroczna Akcja niewątpliwie różniła od poprzednich edycji z powodu pandemii COVID-19, nie zapomnieliśmy, że Ziemia to nasz wspólny dom. Akcja miała przede wszystkim wymiar edukacyjny, jej celem było zwrócenie uwagi uczniów na problem plastiku, potrzebę segregacji i recyklingu oraz promowanie działań proekologiczne w środowisku lokalnym. Uczniowie klasy 8 C podczas godziny wychowawczej dyskutowali na temat ,, Ziemia to nasz wspólny dom" i doszli do wniosku, że to my ludzie zgotowaliśmy taki los naszej cudownej planecie i szukali sposobów pomocy. Zapadły deklarację, że będą segregować śmieci, mniej kupować wody butelkowanej, oddawać odzież potrzebującym, zjadać mniej mięsa oraz starać się przekazywać tę wiedzę rodzinie, znajomym i stosować to w praktycznym działaniu. Uświadomili sobie, że to jaka będzie planeta za kilkanaście lat zależy od nich. Również uczniowie z klasy 4D na zajęciach przyrodniczych ćwiczyli swoje umiejętności segregowania śmieci, rozwiązując interaktywne zadania. Akcja Sprzątanie Świata -Polska 2020, którą koordynowała Ewelina Ptak , zaakcentowała całej społeczności szkolnej potrzebę życia inaczej, z pełną świadomością swojej mocy zmieniania świata na lepsze, aby zabezpieczyć sobie i naszym dzieciom zdrowe warunki do szczęśliwego życia.

Kategoria: Powiązane pliki [1]
Format Data publikacji Nazwa pliku (kliknij aby pobrać) Pobierz Zobacz