Strona główna/Aktualności/Sprzątanie świata 2022

Sprzątanie świata 2022

19 Września 2022

Dnia 16.09.2022r. w naszej szkole odbyły się zajęcia w ramach “Sprzątania świata” pod hasłem - Wszystkie śmieci są nasze. Sprzątanie świata po angielsku Clean Up the World to międzynarodowa kampania odbywająca się na całym świecie w trzeci weekend września. Polega na zbiorowym sprzątaniu śmieci zalegających poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania. Jej celem jest wzrost świadomości ekologicznej społeczeństwa.

W tym roku w akcji uczestniczyli uczniowie klas piątych, wykonując karty pracy zapoznali się z zasadami segregacji odpadów oraz określili miejsca gdzie w naszym mieście występują obszary o znacznym zanieczyszczeniu. W drugim etapie obchodów Sprzątania świata uczniowie odnaleźli na mapie wyznaczone do sprzątania obszary, a następnie udali się na teren wokół szkoły w celu wysprzątania go.