Strona główna/Aktualności/Świąteczny Escape Room w ramach projektu „5, 6, 7 (..)

Świąteczny Escape Room w ramach projektu „5, 6, 7 Razem” w ZSP nr 1 w Oleśnicy

20 Grudnia 2023

W dniu 18 grudnia 2023 roku, ZSP nr 1 w Oleśnicy zamienił się w arenę pełną tajemnic i świątecznej magii, gdy odbyło się spotkanie uczniów w ramach projektu edukacyjnego „5, 6, 7 Razem”. To wyjątkowe wydarzenie miało na celu promowanie międzyszkolnej integracji i wspólnej zabawy, a uczestnicy mieli okazję przeżyć niezapomnianą przygodę podczas Świątecznego Escape Roomu.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy VIId: Oliwier Kowalski, Miłosz Makuch, Filip Mysiorek i Dawid Obrębski. To właśnie oni przyjęli wyzwanie i poprowadzili naszych gości z SP5 i SP7 przez magiczny labirynt świątecznych zagadek.

Atmosfera spotkania była niezwykle urokliwa, w blasku choinek i dźwięków kolęd unoszącym się w powietrzu. Spotkanie rozpoczęło się od serdecznego przywitania, a uczestnicy zostali zaproszeni do rozwiązania trudnych enigmatycznych łamigłówek. Każde zadanie przypominało o magicznym klimacie nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.

Escape Room był nie tylko okazją do rozwijania umiejętności logicznego myślenia, ale również do wzmacniania więzi między uczniami różnych szkół. Uczestnicy, po przejściu przez wszystkie etapy zagadek, mieli szansę otworzyć tajemniczą skrzynię św. Mikołaja i zdobyć upominki, które ukryte były w jej wnętrzu.

Spotkanie nie mogło zakończyć się inaczej niż wspólnym pamiątkowym zdjęciem, uściskami i lekkim smutkiem z powodu zakończenia tej magicznej przygody. Jednak wspomnienia pozostaną na zawsze, a uczestnicy z pewnością będą czerpać radość z przeżytych chwil.

Świąteczny Escape Room w ramach projektu 5, 6, 7 Razem to nie tylko zabawa, ale także doskonała okazja do nawiązania nowych przyjaźni, rozwijania umiejętności interpersonalnych i promowania pozytywnych relacji międzyuczniowskich. Inicjatywa ta pokazała, że współpraca między szkołami może prowadzić do niezapomnianych chwil, pełnych radości i magii świąt.

Wraz z uczniami w spotkaniu uczestniczyli:

Paweł Kamiński - pedagog szkolny ZSP nr 1 w Oleśnicy

Piotr Terpis – n-el współorganizujący kształcenie/wychowawca SP nr 7 w Oleśnicy oraz wychowawca ZPS w Oleśnicy

5, 6, 7 Razem

Galeria przedstawia uczniów ze szkół numer pięć, sześć i siedem, którzy brali udział w spotkaniu w ramach projektu „5, 6, 7 Razem” Świąteczny Escape Room.