Fundusze Europejskie
Strona główna/Aktualności/Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

14 Października 2020

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

2 października 2020 roku odbył się w naszej szkole Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (World Multiplication Table Day - WMTDay).

Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom - pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia.

Uczniowie od poniedziałku przypominali sobie tabliczkę mnożenia na lekcjach matematyki oraz w domu.  Dzieci poznały sposoby mnożenia liczb na palcach, np. przez 9 oraz przez liczby większe od 5.  W piątek młodzież rozwiązywała łamigłówki związane z tabliczką mnożenia świetnie się przy tym bawiąc.

„Tabliczkowa wiedza” sprawdzana była w niecodzienny sposób - podczas krótkich egzaminów z tabliczki mnożenia. Egzaminy odbyły się w klasach 3-8. Do egzaminów przystąpiło 550 uczniów, w tym 313 uczniów zdało egzamin i uzyskało tytuł MT Expert Certyficate. Wynik jest troszkę lepszy od zeszłorocznego, gdzie do egzaminów przystąpiło 542 uczniów, a certyfikat uzyskało 254 uczniów.

Akcja okazała się nie tylko egzaminem dla dzieci i dorosłych, ale również świetną zabawą.

do góry