Strona główna/Aktualności/Światowy Dzień Wody - zajęcia projektowe w świetlicy (..)

Światowy Dzień Wody - zajęcia projektowe w świetlicy szkolnej

24 Marca 2022

22 marca w trakcie zajęć w świetlicy obchodziliśmy Światowy Dzień Wody. Celem zajęć w tym dniu było uświadomienie dzieciom jak wielką rolę odgrywa woda i jak duże niesie ze sobą zagrożenie spadek jej zasobów. Wspólnie wykonaliśmy plakat zawierający wiele cennych informacji o wodzie podkreślających jej znaczenie w życiu ludzi, roślin oraz zwierząt. Uczniowie dowiedzieli się do czego najczęściej zużywamy wodę w codziennym życiu, poznały kilka sposobów oszczędzania wody, a uzupełnieniem całości było podjęcie tematu: właściwości wody, zanieczyszczenia wody oraz występowania w przyrodzie. Na koniec dzieci otrzymały dyplomy za aktywny udział w zajęciach oraz medale przyjaciela wody.