Strona główna/Aktualności/Światowy Tydzień Mózgu

Światowy Tydzień Mózgu

21 Marca 2024

W dniach 11-15  marca  w naszej szkole  obchodziliśmy   Światowy Tydzień  Mózgu, którego celem   było  pielęgnowanie i promowanie zdrowia mózgu oraz jego znaczenia dla naszej codziennej egzystencji.  W ramach tego wyjątkowego wydarzenia uczniowie klas 5-8  na lekcjach biologii poprzez różnorodne metody, takie jak gry memory, powtarzanie informacji, czy techniki map myśli, uczyli się skutecznych sposobów zapamiętywania i przypominania sobie faktów oraz informacji.

Uczniowie klas 5 rozwiązywali zagadki logiczne, układali proste algorytmy, które nie tylko angażowały mózg w aktywną pracę, ale również rozwijały  umiejętności rozumowania i analizowania sytuacji.  Natomiast uczniowie klas 6 zgłębiali tajemnicę  półkul mózgowych, tworząc plakat, które pomogły im zrozumieć różnice między funkcjami lewej i prawej półkuli.

Uczniowie klas 7 , wyklejając modele mózgu z plasteliny , zgłębiali  wiedzę na temat tego, jakie zadania realizują poszczególne części mózgu i jak są one związane z naszym zachowaniem, myśleniem i uczeniem się, zaś uczniowie klas 8 skupili  się na tym, jak możemy wykorzystać nasz mózg do bardziej efektywnego uczenia się.

Tydzień Mózgu w naszej szkole był  nie tylko fascynującą podróżą po tajemnicach naszego umysłu, ale także inspirującym doświadczeniem, które pomogło uczniom lepiej wykorzystać swój potencjał naukowy.