Strona główna/Aktualności/Świętowaliśmy niepodległość

Świętowaliśmy niepodległość

13 Listopada 2023

10 listopada spędziliśmy na radosnym świętowaniu niepodległości. W piątkowe popołudnie odbyły się oficjalne obchody Narodowego Święta Niepodległości, w których uczestniczyli zaproszeni goście. Byli to Pani Edyta Małys- Niczypor (zastępca Burmistrza miasta Oleśnica),  Pani Grażyna Dłubakowska (Dyrektor Zespołu Oświaty Samorządowej), Pan Aleksander Chrzanowski (Przewodniczący Rady Miasta Oleśnica), Pan Grzegorz Żyła (Przewodniczący Komisji Oświaty), Pani Daria Ogon (Stowarzyszenie Współpracy Polska- Wschód), Pani Alicja Najmrodzka (Dyrektor Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Oleśnicy), Pan dr Michał Jakubik (Uniwersytet Opolski, Centralne Muzeum Jeńców Wojennych w Łambowicach), dyrektorzy szkół z terenu naszego miasta oraz mieszkańcy Oleśnicy. Uroczystość rozpoczęła krótkim wstępem Pani Dyrektor dr Katarzyna Kaczmarek. Następnie dr Michał Jakubik z Uniwersytetu Opolskiego wygłosił wykład „W obcych mundurach. Polacy- jeńcy pierwszej wojny światowej”, który nawiązywał do okolicznościowej ekspozycji wystawionej w holu szkoły. W trakcie uroczystości wysłuchaliśmy także pieśni patriotycznych w wykonaniu dzieci z klasy 2b, które przygotowała Pani Ania Biała. Swoim występem zaszczycił nas również Chór Canorus ze Stowarzyszenia Oleśnickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku pod przewodnictwem pani Iwony Wróbel.

Po oficjalnej części uroczystości goście mogli zapoznać się z wystawą poświęconą polskim jeńcom wojennym z czasów pierwszej wojny światowej, którą gościmy w murach naszej szkoły. Swoją szkołę zaprezentowali również przedstawiciele klasy mundurowej z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych z Bierutowa, Komenda Powiatowa Policji w Oleśnicy przygotowała dla chętnych możliwość skorzystania z alkogogli i narkogogli, zaś Komenda Powiatowa Straży Pożarnej w Oleśnicy udostępniła swój wóz strażacki.

Dziękujemy wszystkim przybyłym za radosne świętowanie 105 rocznicy odzyskania niepodległości.