Strona główna/Aktualności/Szkolny Turniej Rummikub

Szkolny Turniej Rummikub

29 Lutego 2024

28 lutego 2024 roku po raz pierwszy w naszej szkole przeprowadzono Szkolny Turniej Rummikub. Rummikub to gra strategiczno- logiczna, jako miks strategii i szczęścia. Ta gra wymaga niewątpliwie sprawności umysłowej i umiejętności planowania stymulując płat czołowy. Aby wygrać, trzeba pamiętać, że pozbywamy się kostek, przy czym pobierane są one ze stosu przez przeciwników. Regularna gra rozwija zdolność zapamiętywania faktów.

Do Turniej przystąpiło 43 graczy. Rozegrali 2 rundy, średnio po 3 gry. Następnie wyłoniono 12 półfinalistów, którzy rozegrali kolejną rundę. W wyniku rywalizacji wyłoniono 4 finalistów. Ostatecznie w Szkolnym Turnieju Rummikub poszczególne miejsca zajęli:

I miejsce Ewa Garbaczewska z klasy 7b

II miejsce Mateusz Chudzik z klasy 4a

III miejsce Adam Bełza z klasy 5c

IV miejsce Nina Pilarczyk z klasy 4c

Gratulujemy zwycięzcom!

Finaliści będą reprezentować naszą szkołę w Pierwszym Powiatowym Turnieju Rummikub organizowanym przez PCEiK w Oleśnicy.