Strona główna/Aktualności/Talent mam, pokażę go Wam!

Talent mam, pokażę go Wam!

7 Lutego 2020

Pod takim hasłem 7 lutego w Szóstce odbyła się XI edycja konkursu „Mam Talent” dla uczniów klas 5-8.

Jego historia sięga roku 2009 roku, kiedy to po raz pierwszy Zespół Wspierania Uzdolnień wyszedł z propozycją umożliwienia wszystkim uczniom prezentowania swoich zainteresowań i zdolności przed całą społecznością szkolną. Forma, wzorowana na programie telewizyjnym „ Mam talent”, przetrwała do dziś i jest już XI edycją tego konkursu.

Dziś swoimi pasjami można było podzielić się z innymi, prezentując efekty własnej twórczości i oryginalne kolekcje. Od rana uczniowie mogli podziwiać niezwykłą wystawę, na której znajdowały się: własnoręcznie zaprojektowane i wykonane fursuit (dwunożne kostiumy zwierzęce, noszone przez cosplayerów), maski, obrazy, rysunki i zdjęcia. Wspaniałe zbiory prezentowali także kolekcjonerzy i hobbyści. Pojawiły się np. małe arcydzieła z ceramiki ( np. figurki koni, żab), pocztówki, komiksy, znaczki, karty, albumy muzyczne BTS i płyty, gazetki i książki z gier komputerowych, modele samolotów i medale.

Na ekspozycję złożyły się kolekcje, które zaprezentowali:

• Łucja Chorążyczewska z klasy 5i, Joanna Lesiewicz, Arina Arsonowa, Amelia Hrebeniuk, Milena Misztal, Iga Górna z 6d, Natalia Kowal, Klaudia Wielgusiak, Olgierd Klimala z klasy 6e, Jagoda Ołownia, Mateusz Zdunek, Kacper Sapa, Julian Piekarniak z klasy 6f, Weronika Barzdo, Amelia Błach, Nadia Łuczak, Zuzanna Michalewska, Amelia Mostowa, Nicola Wienska, Lena Witkoś z klasy 7b, Noemi Billone z 7c, Laura Gregorczyk z klasy 7d, Andżelika Bielecka, Monika Gałecka, Dominika Bęben, Karolina Kroczak z klasy 8a.

Druga część imprezy odbyła się na sali gimnastycznej. Tam mogli pokazać się odważniejsi, którzy pokonali tremę i prezentowali się na forum całej społeczności szkolnej.
Dyrektor Szkoły, pani Jadwiga Wieczorek powitała licznie zgromadzoną publiczność i uczestników, którym życzyła udanych występów.
Poziom uczestników jak zawsze był bardzo wysoki i wyrównany.

Oglądaliśmy popisy taneczne, które zaprezentowały:

Lilla Sierok, Kinga Kurowska (5e), MajaTatar i Nicola Przyjemska (5d), Milena Szyszkowska (5i), Julia Rozdolska (8a). Obejrzeliśmy taneczno-akrobatyczny występ cheerleaderki Jagody Obruśnik (6f). Podziwialiśmy występy wokalne, które przygotowały dla nas: Wiktoria Szlapińska, Michalina Forenc, Eliza Strójwąs (5f), Zofia Chrzanowska (5c), Nikola Brylak (6f), Karolina Kroczak i Ewa Kamińska (8a).

W rolę konferansjerek wcieliły się uczennice klasy 8a

• Monika Gałecka i Ewa Kamińska. W zapewnieniu sprawnego przebiegu występów pomogli Marcel Nowak i Patryk Mysona (8a), obsługujący sprzęt grający.

Jury

Jury – Panie Teresa Cieśla, Joanna Kajmowicz i Małgorzata Olszewska – miało trudne zadanie, ale starało się docenić nie tylko talent, ale także wielki zapał i zaangażowanie.

Przyznano trzy tytułów Laureata i pięć wyróżnień. Oto lista zwycięzców:

Laureatkami XI edycji MAM TALENT zostały:

• Ewa Kamińska, Karolina Kroczak i Julia Rozdolska.

Wyróżnienia otrzymały:

• Lilla Sierok, Kinga Kurowska, Wiktoria Szlapińska, Zofia Chrzanowska i Jagoda Obruśnik.

Laureaci z rąk Pani Dyrektor otrzymali statuetki „MAM TALENT”, a wszyscy nagrodzeni pamiątkowe dyplomy. Ponadto laureaci i wyróżnieni zostali obdarowani nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez PSB Mrówka w Oleśnicy. Naszemu wieloletniemu sponsorowi serdecznie dziękujemy!

Występy dostarczyły nam niezapomnianych wrażeń. Gratulujemy wszystkim uczestnikom!

Organizatorki: Małgorzata Olszewska, Joanna Kajmowicz i Barbara Rojek