Strona główna/Aktualności/Talent mam, pokażę go Wam!

Talent mam, pokażę go Wam!

1 Marca 2023

Talent mam, pokażę go Wam!

Pod takim hasłem w Szóstce odbyła się XIII edycja konkursu „Mam Talent” dla uczniów klas 5-8. Jego historia sięga roku 2009 roku, kiedy to po raz pierwszy Zespół Wspierania Uzdolnień wyszedł z propozycją umożliwienia wszystkim uczniom prezentowania swoich zainteresowań i zdolności przed całą społecznością szkolną. Forma, wzorowana na programie telewizyjnym „ Mam talent”, przetrwała do dziś i jest już XIII edycją tego konkursu.
Swoimi pasjami można było podzielić się z innymi, prezentując efekty własnej twórczości i oryginalne kolekcje. 10 lutego uczniowie mogli podziwiać niezwykłą wystawę, na której znajdowały się: własnoręcznie zaprojektowana i wykonana biżuteria, obrazy rysunki. Wspaniałe zbiory prezentowali także kolekcjonerzy i hobbyści, którzy zaprezentowali kolekcje figurek koników, ceramikę, książki, kostki Rubika oraz medale i puchary za osiągnięcia sportowe.
Na ekspozycję złożyły się kolekcje, które zaprezentowali:
Gabriela Rudnicka (5b), Alicja Kowalczyk i Adrian Potępa ( 5d), Zuzanna Piasecka i Natan Doliński (6a), Zofia Stadniczenko ( 6b) i Anastazja Połońska (7b).
Druga część imprezy to prezentacja niezwykłych talentów, umiejętności i pasji naszych uczniów. Można się było z nimi zapoznać dzięki filmikom, które pokazują bardzo różnorodne dziedziny aktywności: taniec, grę na instrumentach, jazdę konną, pływanie, podnoszenie ciężarów i karting, czyli jazdę gokartami. Niektóre z nich byłyby niemożliwe do zaprezentowania na żywo, stąd formuła on- line, w której zaprezentowali się nasi utalentowani uczniowie : Hanna Baltyn i Valeria Havrylchyk (5a), Szymon Gajda, Alicja Kowalczyk i Adrian Potępa (5d), Piotr Chodor, Aleksandra Lisowska, Aniela Prus i Arkadiusz Żyszkiewicz (6c) oraz Blanka Drewniak, Natalia Borowik i Nikola Rębisz (5b).
Jury miało trudne zadanie, ale starało się docenić nie tylko talent, ale także wielki zapał i zaangażowanie.

Laureatami XIII edycji MAM TALENT zostali:

Aniela Prus - I miejsce

Adrian Potępa - II miejsce

Piotr Chodor - III miejsce

Wyróżnienia otrzymali:
Hanna Baltyn, Szymon Gajda, Valeria Havrylchyk i Arkadiusz Żyszkiewicz.
1 marca podczas apelu podsumowującego I semestr laureaci z rąk Pani Dyrektor Jadwigi Wieczorek otrzymali ufundowane przez nią statuetki „MAM TALENT”, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy. Ponadto laureaci i wyróżnieni zostali obdarowani nagrodami rzeczowymi, ufundowanymi przez firmę PSB Mrówka w Oleśnicy.
Występy dostarczyły nam niezapomnianych wrażeń. Gratulujemy wszystkim uczestnikom!