Strona główna/Aktualności/Teatr jest magią. Tu wszystko jest możliwe: postaci (..)

Teatr jest magią. Tu wszystko jest możliwe: postaci latają, mrówka jest wielkości słonia, kwiaty mówią i śpiewają

29 Marca 2022

27 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Teatru. Szóstkowicze czynnie włączyli się w obchody tego święta.  25 i 28 marca niektórzy  uczniowie  przybyli na zajęcia  w przebraniach, kostiumach, które nie zostały wypożyczone z teatralnej garderoby, ale za to dowodziły kreatywności, nieograniczonej wyobraźni  dzieci i ich rodziców. Dzieciaki wykorzystały tę niepowtarzalną okazję do wspólnej zabawy i uhonorowania teatru. Podczas zajęć   obejrzały również przedstawienie dla dzieci "Zaginiony świat", udostępnione przez iteatr. Uczniowie klas starszych na lekcjach języka polskiego obejrzeli prezentację multimedialną "Dramat na scenie, czyli przedstawienie", filmy "Jak powstaje przedstawienie teatralne" oraz "Teatr od kuchni" i fragmenty różnych inscenizacji. Podczas wspólnych zabaw spróbowali także swoich  sił  w niełatwej sztuce aktorskiej,  rozwijając przy tym  koordynację ruchową i wyobraźni.

Joanna Kulmowa w  jednym z wierszy napisała: "Teatr jest po to, żeby wszystko było inne niż dotąd". Warto się o tym przekonać!