Strona główna/Aktualności/Tydzień Zdrowia

Tydzień Zdrowia

11 Kwietnia 2022

Tydzień Zdrowia w ZSP nr 1 w Oleśnicy rozpoczęto Świętem Marchewki. Międzynarodowy Dzień Marchewki lub Dzień Marchewki obchodzony jest każdego roku

4 kwietnia. Zazwyczaj jest obchodzony poprzez zjedzenie marchwi lub dań z marchwi.

Na korytarzach szkoły z plakatów można było się z dowiedzieć się ciekawostek na temat marchewek. Korytarze segmentu klas młodszych zostały udekorowane kolorowankami z marchewką w roli głównej.

Na lekcjach wychowawczych uczniowie uzyskali informacje na temat zdrowotnych właściwości tego pomarańczowego warzywa.

W niektórych klasach (kl.4a) uczniowie mieli możliwość spróbowania babeczek z marchewki

( bez cukru i soli) oraz ciasta marchewkowego (kl. 4b).

Klasa 4a stworzyła do znanej melodii „Panie Janie” piosenki o marchewce.

Uczniowie wielu klas mieli możliwość tego dnia brać udział w klasowym chrupaniu marchewek.

Kolejny dzień Tygodnia Zdrowia (wtorek 05.04) przyniósł atrakcje w postaci gimnastyki śródlekcyjnej, którą przeprowadzili we wszystkich klasach uczniowie klasy 4b. Wchodząc do klas opowiedzieli o tym po co jest gimnastyka śródlekcyjna oraz wraz z uczniami wykonali zestaw prostych ćwiczeń.

Środa (06.04) w Tygodniu Zdrowia była dniem plakatu - uczniowie klas wieszali na korytarzach szkoły przygotowane przez siebie plakaty na temat aktywności fizycznej i zdrowia. Klasa 8g przygotowała „Piramidy zdrowego odżywiania”, uczniowie klasy 7f wykonali quizy na temat zdrowia, aktywności fizycznej i zdrowego odżywiania.

Czwartek 07 kwietnia który jest Światowym Dniem Zdrowia był dniem prezentacji o zdrowiu oraz dniem konkursu dla klas młodszych na najciekawszy lapbook.

Ostatniego dnia Tygodnia Zdrowia (piątek 08.04) był dniem Quizu i zumby.

Uczniowie klasy 4a wchodząc na lekcje do klas przeprowadzali krótki quiz wiedzy o zdrowiu.

Na długiej przerwie wszyscy uczniowie mogli zatańczyć zumbę na korytarzu szkoły. Wcześniej na lekcjach wf uczyli się tańca belgijskiego, który podczas tanecznej przerwy mieli okazję zaprezentować.