Strona główna/Aktualności/VI POWIATOWE MISTRZOSTWA JĘZYKOWE SUKCES ANTONINY KUŚ

VI POWIATOWE MISTRZOSTWA JĘZYKOWE SUKCES ANTONINY KUŚ

18 Lutego 2021

Antonina Kuś z klasy 8c została laureatką I miejsca VI POWIATOWYCH  MISTRZOSTW JĘZYKOWYCH  W KATEGORII JĘZYKA NIEMIECKIEGO dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych i uczniów szkół ponadpodstawowych organizowanych przez Powiatowe Centrum Edukacji i Kultury w Oleśnicy.

Mistrzostwa odbyły się  03.02.2021r. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice : Arina Arsonova z klasy 7d i Antonina Kuś z klasy 8c. Test konkursowy zawierał zadania dotyczące znajomości zasad gramatyki, związków frazeologicznych, słownictwa, jak również pytania sprawdzające stopień rozumienia tekstu czytanego i słuchanego. Istotną część konkursu stanowiły zagadnienia dotyczące geografii, historii i kultury krajów niemieckojęzycznych. Gratulujemy sukcesu!