Strona główna/Aktualności/Wybory do Samorządu Uczniowskiego oraz Młodzieżowej Rady (..)

Wybory do Samorządu Uczniowskiego oraz Młodzieżowej Rady Miasta

21 Września 2023

W dniu dzisiejszym 21.09.2023 uczniowie klas 4-8 mogli poczuć przedsmak udziału w prawdziwych wyborach, w których będą uczestniczyć, gdy uzyskają pełnoletniość.

Dziś w naszej szkole  odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego oraz do Młodzieżowej Rady Miasta.

Pierwszym krokiem było zgłoszenie się na kandydatów do Samorządu Uczniowskiego wystartowało 14 kandydatów do Młodzieżowej Rady Miasta 3.

Drugi krok kampania wyborcza kandydaci poprzez plakaty ogłaszali swoje pomysły, postulaty, które chcieliby zrealizować jako przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego.

Trzeci krok to cisza wyborcza. Czwarty święto uczniowskiej demokracji, a więc wybory.  Na kandydatów głosowali uczniowie z klas 4-8 w sposób tajny, zaznaczając na 2 kartach wyborczych po jednym kandydacie.

W wyniku przeprowadzonych obliczeń Szkolna Komisja Wyborcza ogłasza, iż w roku szkolnym 2023/2024 przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego Została Magdalena Wiącław, I Wiceprzewodniczącą Julia Nędzia oraz II Wiceprzewodniczącym Igor Głombski.

Gratulujemy zwycięzcom. Ogromne gratulację i brawa należą się również pozostałym kandydatom, którzy w trakcie kampanii stworzyli wspaniałe plakaty wyborcze, za ich zaangażowanie oraz ciekawe pomysły i postulaty.

Dziękujemy serdecznie również wszystkim głosującym.

Dziękujemy również za rzetelną pracę Szkolnej Komisji Wyborczej.

Opiekun Samorządu Uczniowskiego

Urszula Pelikan