Strona główna/Aktualności/Wycieczka do Wrocławia do Hydropolis i Panoramy (..)

Wycieczka do Wrocławia do Hydropolis i Panoramy Racławickiej klas szóstej a i szóstej b

8 Lutego 2024

Uczniowie klasy 6a i 6b odbyły wycieczkę do Wrocławia. W budynku Hydropolis wzięli udział w warsztatach na temat obiegu wody w przyrodzie po czym udali się na zwiedzanie ekspozycji z przewodnikiem. Wielu z uczniów było mocno zaskoczonych i wstrząśniętych informacja o pływającej wyspie śmieci na Pacyfiku, której powierzchnia jest 5 razy większa od powierzchni naszego kraju.

Po chwili interaktywnego zwiedzania w Hydropolis uczniowie udali się na dalsze zwiedzanie do Panoramy Racławickiej. Obejrzeli krótki pokaz w małej rotundzie , po czym wzięli udział w prelekcji na temat monumentalnego dzieła malarskiego obrazującego bitwę pod Racławicami, namalowanego przez zespół malarzy pod kierunkiem Jana Styki i Wojciecha Kossaka.

Klasa szósta a i szósta b

Galeria przedstawia uczniów z klasy szóstej a i szóstej b, którzy brali udział w wycieczce do Wrocławia do Hydropolis i Panoramy Racławickiej.